INFORMATIKA SZAKKÖR

A foglalkozások célja az volt, hogy a gyerekek egy használható alapismeretet szerezzenek a digitális fényképezőgépek működéséről, a Photoshoppal történő képfeldolgozás területeiről, képesek legyenek önállóan feladatok megoldására és felkeltse az érdeklődésüket a témával kapcsolatban. A szakkörökön 10 tanuló vett részt. Az órák a 6. és 7. osztályos tanulóknak lett meghirdetve.

Témakörök:

  • Digitális fényképezők, és tulajdonságaik
  • Photoshop története, telepítése
  • Camera raw alkalmazás
  • A rajzolás eszöközei (klónozó eszközök)
  • Vágás és retusálás
  • Szem színének változtatása
  • Teljes arc retusálása

A munka kezdetben tanári prezentációval segített magyarázattal, majd közösen megoldott feladatokkal kezdődött. Az ezt követő gyakorlások nagyrészt önállóan, feladatokon keresztül zajlottak. A órák során az esetlegesen felmerülő kérdésekre igyekeztünk közösen megtalálni a választ. Az órák zavartalanul, tanórán kívüli időszakban zajlottak. A technikai háttér kifogástalan volt. A foglalkozás elérte a célját a diákok kreatívak és lelkesek voltak. Az internet segítségével a diákok tovább mélyíthetik az előzetes ismereteiket.

KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR01 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR02 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR03 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR04 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR05 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR06 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR07 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR08 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR09 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR10 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR11 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR12 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR13 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR14 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR15 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR16 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR17 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR18 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR19 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR20 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR21 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR22 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR23 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR24 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR25 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR26 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR27 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR28 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR29 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR30 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR31 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR32 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR33 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR34 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR35 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR36 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR37 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR38 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR39 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR40 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR41 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR42 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR43 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR44 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR45 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR46 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR47 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR48 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR49 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR50 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR51 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR52 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR53 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR54 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR55 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR56 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR57 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR58 KOMORÓ-INFORMATIKA SZAKKÖR59