PÁLYAORIENTÁCIÓ 3.

Pályaorientációs előadás

2015.10.02-án újabb pályaorientációs foglalkozáson vettek részt iskolánk 7-8. osztályos tanulói 20 fővel. Kiss László Csokonai-és Radnóti-díjas szakértő vezetésével a pályaválasztás témakörben sok hasznos információval ismerkedtek meg a diákok. A játékos bemutatkozás után a gyerekek elmondták, hogy milyen típusú iskolákban szeretnének továbbtanulni. A választott szakmákhoz szükséges tulajdonságok és kompetenciák összegyűjtésével folytatódott a foglalkozás. Majd az előadó a vállalkozás formáival ismertette meg a tanulókat. Tisztázták, hogy milyen feltételek szükségesek egy vállalkozás elindításához. Demonstrációs és szituációs játékok segítségével alkalmazták a tanult új információkat. Az előadó utasításai alapján kellett megeleveníteni különböző szituációs helyzeteket. A játékok során szükség volt a gyerekek rátermettségére, magabiztosságára, kezdeményező készségére, jó kommunikációs képességükre. A gyerekek szívesen vettek részt a játékos feladatokban, az előadóval együtt nagyon jól szórakoztak. Sokszor alakult ki olyan vicces helyzet, amikor percekig nevetett a csapat egy-egy mulatságos megoldás láttán. A szituációs játékokkal a szociális és a kommunikációs kompetencia fejlesztésére is adódott lehetőség. Nagyon jó hangulatban telt a foglalkozás, ahol mind az előadó mirid a tanulók jól érezték magukat. A gyerekek számára valószínűleg sokáig emlékezetes lesz.

Kosztyi Nikolett: „Érdekesek voltak a feladatok. Jól éreztem magam a játékokban.”

Révész Hanna: „Sokat nevettem. Úgy láttam, hogy Laci bácsi is nagyon jól érezte magát.”

Géczi Dominika: „Sok új, hasznos információt hallottam a foglalkozáson.”