PÁLYAORIENTÁCIÓ 2.

2015. 09. 08-án iskolánkba látogatott Ledőné Dolmány Mária drámapedagógus, pedagógiai fejlesztő, és egy pályaorientációs foglalkozást tartott 15 fő 7-8. osztályos tanulónak. A gyerekek megismerkedhettek a hazánkban működő foglalkozási szerkezettel. Arról beszélgettek, hogy a különböző szektorokban dolgozók milyen személyiségjegyekkel rendelkeznek. Melyek azok az előnyös tulajdonságok, amelyek megléte hozzásegíti őket ahhoz, hogy jól érezzék magukat választott szakmájukban. Az előadó nagy hangsúlyt fektetett a reális önismeret, énkép fontosságára, valamint a különböző kompetenciaterületekre: kezdeményezőkészség, vállalkozói kompetencia, tudatosság, kifejezőkészség, anyanyelvi kommunikáció. A foglalkozás interaktív módon zajlott. A közös gondolkodás után a tanulóknak lehetőségük nyílt arra, hogy csoportmunkában dolgozzák fel a hallottakat, kiegészítve saját gondolataikkal. Ezt a munkát nagyban segítette a pedagógus közvetlen, nyitott személyisége. A kissé gátlásosabb, nehezebben megnyíló tanulók is a bátorításnak köszönhetően szép lassan feloldódtak. A gyerekek aktív közreműködésével egy eredményes foglalkozást zárhattunk. A pályázatnak köszönhetően sikerült a témában még több alkalmazható ismeretet átnyújtani tanulóinknak, melyek a felnőtt lét szerepeire való felkészülést jelenthetik diákjaink számára.

Révész Hanna: „Szuper volt a foglalkozás! Jól éreztem magam”

Palkovics András: „Sok érdekességet tudtam meg a különböző szakmákról„

Báder Zsófia: „Ezek az információk a pályaválasztásnál segítségünkre lehetnek”

KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-01 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-02 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-03 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-04 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-05 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-06 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-07 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-08 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-09 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-10 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-11 KOMORÓ-PÁLYAORIENTÁCIÓ2-12