PÁLYAORIENTÁCIÓ 1.

1. május 11-én Pankotay Péter és Ruzicska László színművészek érkeztek hozzánk, és tartottak egy élvezetes interaktív előadást a pályaorientációs program keretében. A műsor címe:” Művészet az, amit az ember gondol”

A jó hangulatú rendezvényen 46 diák és 4 pedagógus vett részt.

Kötetlen, játékos formában interaktív betekintést kaptunk a színház világába.

Megismerhettük a színházban zajló háttérmunkákat. A gyerekek megtudhatták, hogy hány ember segítségére és összehangolt munkájára van szükség ahhoz, hogy egy színdarab eljusson a bemutatóig.

A diákok nagyon élvezték, hogy eljátszhatták a színházi szerepeket, s a rájuk bízott feladatokat nagyon komolyan vették. A rögtönzött színházi előadás végén a hálás közönség vastapssal jutalmazta a produkció résztvevőit.

Az előadóművészek nagy lelkesedéssel a gyermekek képességeire építve dolgozták fel a témát, és ismertették meg tanulóinkkal a színház világát.

Diákok hozzászólása:

– Révész Hanna: „Nagyon jól éreztem magam, az elhangzott dalok csodálatosak  voltak”

– Palkovics András: „Jól éreztem magam Nyilas Misi szerepében”

– Kosztyi Nikolett: „Nem is gondoltam, hogy ilyen fontos szerepe van az öltöztetőnek”

KOMORO_PALYAAORIENTACIO1 KOMORO_PALYAAORIENTACIO2